Ako vybrať bicykel do mesta?

Mesto plné áut stojacich v nekonečných kolónach je ako stvorené pre mestský bicykel. Ide o rýchly a ekologický spôsob prepravy a navyše tým aj robíte niečo pre seba, svoje zdravie a kondíciu. Viete, ako si vybrať štýlový bicykel do mesta?

Zvoľte si správny typ bicykla

Ak chcete bicykel využívať na jazdenie po meste a cestách zamerajte presne na tento typ. O horských alebo cross bicykloch ani neuvažujte, pretože sú určené do úplne iného terénu a jazda po meste by nebolo pohodlná ani bezpečná.

Mestský bicykel by mal byť určite vybavený zvončekom, celými blatníkmi, nosičom a samozrejme predným zadným osvetlením. Skvelou alternatívou sú aj skladacie bicykle, s ktorými sa lepšie zmestíte napríklad do MHD, vlaku a podobne. Okrem toho sa ľahko skladajú aj rozkladajú a majú nízku hmotnosť. Vždy ale myslite na bezpečnosť a rozhodne si zaobstarajte aj prilbu a reflexné prvky.

Zamerajte sa na detaily

Dobrý štýlový bicykel musí byť aj praktický a bezpečný. Ak jazdíte po ceste je dôležité, aby ste  čo najskôr zabrzdiť, prípadne zosadnúť. Dobre si skontrolujete koľko a akých bŕzd váš dvojkolesový tátoš má. Môže ísť o páčkové brzdy pri riadítkach alebo nožnú brzdu, teda ak potiahnete dozadu zabrzdíte.

Niektoré modely dokonca mávajú aj oba typy. Určite si preverte aj to, či má namontované odrazky a svetlá, alebo či je ich potrebné prikúpiť. Aby ste mohli rýchlo nasadať a zosadať vyberajte rám s nízkym nástupom. Rámy majú niekoľko veľkostí a najlepšie urobíte, ak zájdete do predajne alebo showroomu a vyskúšate si, ktorý vám najlepšie sadne. Ak nakupujete cez internet pýtajte sa, aký rám je najvhodnejší pre vašu výšku.

Chcete využívať bicykel aj na nákupoch? Potom potrebujete jednoznačne nosič na umiestnenie tašiek. Niektoré retro bicykle majú vpredu namontovaný košík čo je jednak štýlové ale aj praktické.

Foto: pixabay.com

Odporúčame Tipsport

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 EUR a sledujte TV prenosy zadarmo »»