Lukáš Lacko nestačil vo finálovom zápase ATP World Tour 250 Nature Valley International na Mischu Zvereva

Dnešné finále v britskom Eastbourne s dotáciou 721 085 eur nedopadlo pre slovenského tenistu dobre. Podľahol taktiež nenasadenému Nemcovi Mischovi Zverevovi výsledkom 4:6, 4:6. Zápas trval 98 minút.

Na víťaza čaká 250 bodov do rebríčka a slušná prémia v čiastke 117 030 eur, podotýkame, že pred zdanením. Náš tenista, rodák z Piešťan nemusí až tak smútiť. Získa odmenu 66 115 eur a k tomu 150 bodov, čo ho radí na 73. miesto. Najlepšie bol umiestnený v januári 2013, kedy bol 44.

Pre týchto tenistov to bol siedmy vzájomný zápas. Pre Lacka to znamenalo šiestu prehru. Ich posledné spoločné zápolenie sa odohralo tiež na tráve, ako tomu bolo aj teraz. Konkrétne minulý rok v Halle (Nemecko), kedy už v 1. kole podľahol Lacko 6:4, 6:4.

Lacko bol vo finále na okruhu ATP v poradí druhýkrát, ale v roku 2012 taktiež nestačil na svojho súpera, keď podľahol Michailovi Južnému z Ruska 2:6 a v druhom sete 3:6.