Vyznáte sa v športovom oblečení?

Vybrali ste sa na nákup športového oblečenia a neviete sa rozhodnúť, ktoré dámske mikiny, tričká či dámske tenisky sú tie pravé pre vás? O nič jednoduchšie to ale nebýva ani na pánskom oddelení. Niekedy je naozaj ťažké vybrať si z rôznych typov a modelov pánskych tenisiek, najmä ak ich potrebujete na behanie.

Oblečenie pre konkrétny šport

Našťastie kamenné aj internetové obchody majú väčšinou tovar rozdelený aj do kategórií, resp. oddelení podľa športu. Ak hľadáte dámske tenisky na beh stačí nájsť to správne oddelenie. Takéto rozdelenie je nie len praktické, ale aj logické.

Na fitness tréning predsa len potrebuje iné oblečenie ako na turistiku alebo cyklistiku. Samozrejme to ale neznamená, že oblečenie na fitnnes nemôžete využiť aj na iné športy. Dôležité je najmú to, aby bolo plnilo požadovanú funkciu a aby ste sa cítili pohodlne.

Materiál športového oblečenia

Použité materiály súvisia s tým, na čo je oblečenie určené. Dámske mikiny na cvičenie sa vyrábajú aj z bavlny, ktorá je príjemná v kombinácií s elestanom aj pružná. Používané sú aj polyamid a polyester, čo sú na rozdiel od bavlny syntetické materiály. Polyamid je ľahké a odolné vlákno, ktoré sa len ťažko roztrhne alebo opotrebuje.

Výhodou polyesteru je zasa to, že odoláva mikroorganizmom, poveternostným vplyvom a rýchlo schne.  Samozrejme  existujú aj špeciálne hrejivé materiály určené predovšetkým na zimné oblečenie a samostatnou kategóriou je termo oblečenie. Základom je ale to, aby oblečenie odvádzalo pot od tela, bolo pohodlné a príjemne sa nosilo. Pri športe sa jednoducho potrebujete sústrediť na výkon a nie na to, že vás niečo tlačí alebo škrtí.

Či už kupujete pánske tenisky alebo oblečenie a neviete si rady požiadajte o pomoc zákaznícky servis, alebo si najskôr vyhľadajte recenzie, aby ste si výber uľahčili.

Foto: pixabay.com

Odporúčame Tipsport

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 EUR a sledujte TV prenosy zadarmo »»