Ani sa nenazdáme a sú tu MS v hokeji 2019

Ten čas ale letí. Máte ten pocit, že je to akoby včera, kedy sa skončili MS v Dánsku, z ktorých si zlato odniesli hokejisti Švédska? Vo finále porazili Švajčiarsko 3:2 po samostatných nájazdoch. Slováci skončili v konečnom poradí na minuloročných hokejových majstrovstvách na deviatom mieste, čo bol náš najlepší výsledok za posledných šesť šampionátov. Veru, ani sme sa nenazdali a za dverami už je ďalší ročník, ktorý ako iste viete, organizuje Slovensko. Konkrétne v mestách Bratislava a Košice. MS sa začínajú 10. mája a potrvajú do 26. mája 2019.

Sme v skupine A

Pre laickú i odbornú verejnosť bolo veľkým prekvapením, že Slovensko bude hrať v Košiciach a nie v Bratislave. Sme v skupine A. Spolu s nami je tu aj Kanada, USA, Fínsko, Nemecko, Dánsko, Francúzsko a taktiež Veľká Británia, ktorá sa vracia do TOP divízie po 25 rokoch. Mimochodom s Veľkou Britániou sa stretneme aj vrámci prípravy. Hrať budeme 4. mája o 16:00 v Poprade.

Skupina B

Skupina B je taktiež nabitá skvelými reprezentáciami. Fanúšikovia hokeja sa môžu v Bratislave tešiť na Rusko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, Nórsko, Lotyšsko, Rakúsko a Taliansko.

Veľký divácky záujem

Na zápasy našej reprezentácie čaká netrpezlivo celá krajina. O lístky na MS v hokeji 2019 je obrovský záujem. Netreba sa ani čudovať. Hokej patrí v našej krajine medzi najobľúbenejšie kolektívne športy.

Príprava

Posledné tri prípravne zápasy sme všetky prehrali. So Švédskom 4. apríla v Topolčanoch sme prehrali 0:4. Následne vrámci turnaja Euro Hockey Challenge sme podľahli aj dvom zápasom proti Nemecku. 11. apríla v Kaufbeurene 2:1 a 13. apríla v Garmisch-Partenkirchene 3:1.

Náš tím sa mení, niekto odchádza, niekto prichádza. Získavame posily a to je podstatné. Verme našim hokejistom na najbližšom prípravnom zápase, ktorý bude proti reprezentácii Rakúska 19. apríla a keď nadíde čas majstrovstiev, ostáva len dúfať, že sa nášmu trénerovi podarí vyskladať skvelú nomináciu a na šampionáte v domácom prostredí podáme dobré výsledky.

Ilustračné foto: Fotky&Foto

Odporúčame Tipsport

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 EUR a sledujte TV prenosy zadarmo »»