Čo je pre motorkárov dôležitejšie: Oblečenie alebo komfort?

Motocyklisti, či už noví alebo skúsení, sú pri výbere motorky alebo motocykla veľmi zodpovední. Preskúmajú model, ktorí majú radi a popri tom vyhodnocujú jeho technické a prevádzkové charakteristiky. Ale rovnako zodpovedne všetci pristupujú aj k výberu oblečenia.

Takéto oblečenie chráni vodiča pred počasím. Je dokonca schopné zachrániť život pri nehode. Zabezpečuje potrebu chrániť telo pred hypotermiou, kedy sa v opačnom prípade reakcia motocyklistov zhoršuje a môže viesť k nepredvídaným situáciám.

Moto doplnky ako najlepšia poistka

Špeciálne oblečenie pre motocyklistov môže v niektorých situáciách výrazne chrániť. Dokonca aj skúsení športovci tohto druhu nemôžu byť poistení proti nehodám a pádom, ak nemajú dobré moto doplnky.

Úplné vybavenie zahŕňa prítomnosť viacerých prvkov. Prilba, nohavice, bunda, moto rukavice, čižmy a ďalšie, nie menej dôležité detaily.

Vhodné oblečenie vám poskytne komfort a slušnú úroveň ochrany

Aby sa zabezpečilo, že motorizované zariadenie je pohodlné, poskytovalo slušnú úroveň ochrany, boli naň uložené určité požiadavky:

  • Funkčné moto oblečenie by malo byť vybrané podľa veľkosti.
  • Počas jazdy motorkár často točí hlavu, aby si bol vedomý toho, čo sa okolo neho deje. Preto plášť alebo celok by mali mať od zadnej strany mäkké vložky v oblasti krku. To všetko zaisťuje maximálne pohodlie vodiča.
  • Dobré zariadenie je vybavené nastaviteľnou ventiláciou. Pri plánovaní dlhšej cesty vyberte vodotesné materiály. Stehy a zipsy sa kontrolujú na pevnosť a kvalitu, takže voda by dnu prenikať nemala.
  • Dobré vybavenie nie je tiež ťažké a nebráni pohybu pri jazde na motocykli.

Kožené bundy sú často považované za symbol, že ich majitelia patria do špeciálneho sveta milovníkov motocyklov. Ale sú potrebné, pretože poskytujú najvyššiu bezpečnosť. Na ich výrobu sa používa priamo koža veľkých zvierat. Najčastejšie je to kravská koža, ktorá má vláknitú štruktúru a táto vlastnosť robí oblečenie elastickým a pružným. Navyše tieto vlastnosti zvyšujú aj bezpečnosť v prípade pádu.

Ochrániť si samozrejme musíte aj nohy a ruky, všetko je to o správnom materiálovom zložení a výrobcoch, do ktorých vložíte svojím nákupom dôveru. Vďaka týmto doplnkom bude takáto zábava a šport pre vás naozaj radosťou a zábavou.

Foto: pixabay.com

Odporúčame Tipsport

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 EUR a sledujte TV prenosy zadarmo »»