Dominika Cibulková postupuje na Wimbledone do 3. kola, porazila Kontovú

Cibulková podala výborný výkon a podarilo sa jej vyradiť domácu tenistku Kontovú. Tá bola ako nasadená 22. a vlani sa na treťom grandslame sezóny dostala až do semifinále. Cibulkovej na výhru stačili dva sety, vyradila ju výsledkom 6:3, 6:4. Do tretieho kola dvojhry na Wimbledone sa Dominika prebojovala aj uplynulú sezónu.

V ceste za osemfinále sa už túto sobotu predstaví zverenkyňa trénera Mateja Liptáka proti Belgičanke Elise Mertensovej, ktorá je 15. nasadená hráčka. Bilancia je vyrovnaná a síce 1:1.

Za výhru môže Cibulková vďačiť veľmi dobrému podávaniu. Servis šikovne striedala. Vo výmenách bola rovnako lepšia. Agresívna hra našej slovenskej tenistky zatláčala Kontovú do obrany.

Vyjadrenie Dominiky Cibulkovej po tomto zápase

“Som rada, že som na wimbledonskom centri podala takýto výborný výkon. Bol to na 2. kole ťažký žreb, Kontová je na tráve silná, navyše mala na svojej strane publikum. Už som zvyknutá na to, že na turnajoch hrám proti domácim tenistkám. Musím povedať, že fanúšikovia boli dnes veľmi féroví, za čo im pekne ďakujem. Už vôbec nešpekulujem nad tým, že na tohtoročnom Wimbledone nie som nasadená, je to minulosť. Sústredím sa iba na tenis a na seba, tvrdo trénujem, aby som na kurte podala čo najlepší výkon,” povedala hneď vo svojom prvom rozhovore.

Foto: pixabay.com

Odporúčame Tipsport

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 EUR a sledujte TV prenosy zadarmo »»