LeBron James odmietol neskutočných 35,6 milióna dolárov, David Blat bude trénovať BC Olympiakos Pireus

Obidve dnešné novinky z basketbalového sveta súvisia s americkým klubom Cleveland Cavaliers, ktorý uplynulú sezónu NBA podľahol vo finále play-off basketbalistom GS.

Za koho bude hrať LeBron v novej sezóne?

Najväčšia hviezda spod deravých košov údajne odmietla nový kontrakt na rok od Clevelandu v čiastke 35,6 milióna amerických dolárov. Bude tak voľným hráčom. S touto novinkou prišli podľa agentúry AP dve osoby, ktoré majú blízko k dnes už legende basketbalu. V nedeľu odštartuje v NBA trh s voľnými hráčmi, máme sa tak na čo tešiť.

James sa vyjadril, že od toho, kde bude pôsobiť má značný podiel jeho rodina. Predĺženie kontraktu s Cleveland je však stále v hre. Za posledných osem sezón bol James vždy vo finále. Uvidíme, či tam bude opäť a s akým tímom. Z Cavs v roku 2010 prestúpil do Miami Heat. Odohral tu štyri skvelé sezóny. Dvakrát vyhral ligu a následne išiel späť do druhého najväčšieho mesto štátu Ohio.

David Blatt povedie grécky BC Olympiakos Pireus

Nová zmluva. Bývalý kouč Cavs povedie následujúce dva roky BC Olympiakos Pireus. Naposledy trénoval turecký tím Darüssafaka Istanbul. Má bohaté skúsenosti. Viedol tiež reprezentáciu Ruska, s ktorou vyhral ME v roku 2007 a reprezentáciu Izraela. Ďalej pôsobil aj v Dinamo Moskva, Dinamo Petrohrad (obidva kluby z Ruska), Maccabi Tel Aviv (Izrael) a Arise Solún (Grécko).

Foto: pixabay.com

Odporúčame Tipsport

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 EUR a sledujte TV prenosy zadarmo »»