Rozhodli ste dostať do formy? Váš výkon môže ovplyvniť aj nevhodné oblečenie

Oblečenie pre šport je neoddeliteľnou súčasťou športového procesu. Správne vybrané oblečenie vás dokáže nielen vyzdobiť, ale tiež urobiť tréning čo najpohodlnejší a efektívny. O tom, ako vybrať oblečenie na tieto účely si prečítajte v našom článku.

Ako si vybrať?

Vedeli ste, že všetko, čo sa stane súčasťou vášho plánovaného tréningu, môže významne ovplyvniť jeho účinnosť? Zmeniť to môžete veľmi jednoducho a rýchlo výberom správneho typu oblečenia, ktoré musí mať svoje špecifické vlastnosti. Pekné dámske mokasíny si šetrite na prechádzky mestom a na svoj vyšší fyzický výkon sa pripravte inak.

Vyberte správny typ tkaniny

Uprednostňujte materiály z tkanín, ktoré môžu absorbovať prebytočnú vlhkosť. To umožní, aby ste sa počas tréningu cítili v pohode. Fitness oblečenie pre ženy by malo byť vyrobené aj z vysoko kvalitného polyesteru, lycry alebo spandexu. Niektoré športové značky vytvárajú veci so špeciálnym obsahom vlákien nazývaným COOLMAX alebo SUPPLEX, ktoré regulujú telesnú teplotu športovca.

Oblečenie z bavlny je vhodné v prípadoch, keď nie je zaťaženie veľké. Bavlna je ideálna pre ľahký tréning. Môžu to byť činnosti ako strečing alebo Nordic walking.

Negatívnou kvalitou bavlnených legín, tričiek alebo kombinézy je, že v prípade ťažkého potenia sa tento štýlový odev stáva veľmi hustým a začína sa na telo a pokožku nepríjemne lepiť. V dôsledku toho máte počas pohybu pocit nepohodlia.

Venujte pozornosť aj kvalite švov

Oblečenie  na väčšiu námahu by malo byť šité špeciálnou technológiou. Je lepšie preto uprednostňovať značkové veci. Šité sú modernými technológiami, vďaka čomu počas tréningových cvičení nemáte nepríjemné pocity.

Venujte pozornosť aj štýlu

Môže to byť workut-oblečenie alebo oversize. Nezabudnite samozrejme ani na pohodlné dámske tenisky, ktorých kvalita musí byť takmer stopercentná.

Oblečenie musí zodpovedať aj druhu činnosti. Zvažujte, kedy sú vhodné a naopak menej, dlhé a široké nohavice. Niekedy môžu vytvárať nesprávny tlak a nedovolia vám tak vykonávať želané pohyby. Ak sa chcete dopracovať k požadovanému cieľu, začnite preto najskôr správnym výberom oblečenia. Ako vidíte, je naozaj dôležité z viacerých hľadísk.

Foto: pixabay.com

Odporúčame Tipsport

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 EUR a sledujte TV prenosy zadarmo »»