Rýchlosť, ktorá vám zdvihne adrenalín

Kto sa v detstve nechcel stať pilotom, astronautom, lekárom alebo staviteľom? Je tiež obrovské množstvo tých, ktorí sa videli, že jazdia najrýchlejším autom na svete, rýchlo sa pohybujú na trati alebo uháňajú s vetrom o preteky cez obrovské stepy a púšte!

Mnohí sa snažia dostať bližšie k svojim snom aj tak, že modernizujú svoje auto alebo, ak to dovolia finančné prostriedky, kúpia si silnejšie športové vozidlo. Problém môže byť ale v kombinácií sily vozidla a vlastných ambícií. Ak si ale dáte pozor na doplnky a budete dodržiavať určité pravidlá, nemusíte už len snívať.

Začnite s motokárou

Samozrejme, najlepšie je sa venovať koníčku a záľube už od detstva, ale niekedy prichádzame na to, čo nás baví práve v neskoršom a možno zrelom veku, ktorý je charakteristický väčším množstvom času. V tomto prípade, infikovaní vírusom rýchlosti tak siahate po športovejších vozidlách.

Tieto malé hlučné automobily zvonka vyzerajú podivne, ale je to jedna z dostupných možností. Má štyri kolesá, volant, pedále a motor. Umožní vám naučiť sa rešpektovať techniku, sledovať svoje jazdné vlastnosti a najmä stav vozidla, pretože bez dobrého technického stavu a doplnkov nebude mapa výsledkov nikdy moc veľká. Ani by ste neverili, ako dôležitý môže byť niekedy v tomto smere dobrý zadný stierač.

Prenájom športového vozidla

Ak si myslíte, že ste si niektoré základné veci nacvičili, môžete postúpiť vyššie. Bohužiaľ, nie každý má príležitosť začať sa venovať moto-športu, pretože ide o vyššie náklady. Riešením je prísť do pretekárskeho tímu a prenajať si pripravené auto pre jednu z fáz súťaže a vyskúšať si, ako to funguje za volantom skutočného bojového vozidla so špeciálnymi gumovými rohožami priamo v reálnych podmienkach. Vždy je samozrejme lepšie, ak máte po svojom boku aj osobu, ktorá vám bude dávať odborné rady, získané na základe vlastných skúseností.

Chce to špeciálny tréning

Samozrejme, že v prvom rade musíte na ovládanie automobilu získať vodičské oprávnenie. Tu vás pri kondičných jazdách naučia potrebným manévrom, no viac si dovoliť v rámci možností a času, ktorý na vás autoškola má, nemôžete.

Skúste si ale objednať špeciálny tréning a zlepšiť svoje vodičské schopnosti k ovládaniu vozidla aj pri vysokej rýchlosti. Môžete to urobiť v špeciálnych školách na zlepšenie vodičských zručností alebo na kurzoch. Takéto školy sa najčastejšie vytvárajú závodnými tímami alebo bývalými športovcami, ktorí majú veľké skúsenosti s riadením rôznych vozidiel v rôznych cestných a klimatických podmienkach pri vysokých rýchlostiach.

Niektoré sny sa však plnia horšie  iné zasa lepšie, tu to môže byť ale naozaj rýchle, a to v pravom slova zmysle.

Foto: pixabay.com

Odporúčame Tipsport

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4000 EUR a sledujte TV prenosy zadarmo »»